Wycieczka z Warszawy : podróże Janowiec : wycieczki : Plan zwiedzania : Kazimierz nad Wisłą
mp3 kropka

Wycieczki samochodem

Wycieczki Samochodowe

SERWIS Podróżujących
samochodem
Wyszukaj wycieczkę:
muzyka kropka
wycieczki kropka
 
wyjazdy separator

wycieczki kropka

Tanie Wyjazdy


O WYCIECZKACH
LISTA WYCIECZEK
   Orle gniazda Ojców
   Wycieczka Karkonosze
   Góry świętokrzyskie
   Tatry Giewont
   Zamki pomorskie
   Gdańsk, Gdynia
   Sopot, Kaszuby
   Warmia, Mazury
   Mazury, Giżycko
   Gniezno, Biskupin
   Wrocław, Srebrna góra
   Kazimierz, Janowiec
   Zamość i roztocze
   Góry Beskidzkie
   Kopalnie soli
   Bieszczady Tarnica
   Wyjazd w Sudety
   Z Karpacza w Karkonosze
   Sudety Wschodnie
   Pieniny i Szczawnica
   W Góry z Papieżem
   Marsz śledzia do Rewy
   Polskie Pielgrzymki
   Puszcza Białowieska
   Wycieczka na Słowację
   Wycieczka Chorwacja
   Francja Paryż Loara
   Budapeszt, Eger Termy
   Muzea Motoryzacji
   TOP Stoki Narciarskie
   Wycieczka Czechy
   Wycieczka militarna

CZAKRAMY MOCY
SIEDEM CUDÓW POLSKI
DARMOWE AUTOBUSY
TEST NAWIGACJI GPS
TEST MAP GPS
PORADNIK TURYSTY
BANKRUCTWO BIURA
LINKI
  . Kolekcje MP3
  
 

Wycieczka objazdowa z Warszawy - Konstancin - Janowiec - Kazimierz - Puławy

Rodzaj: Wycieczki objazdowe własnym samochodem.

Trasa wycieczki przebiega wzdłuż lewego brzegu Wisły w stronę Kazimierza n. Wisłą drogą krajową nr 79. Po drodze mijamy szereg miejscowości, w których znajdują się pomniki upamiętniające potyczki i bitwy, jakie miały miejsce na tym obszarze w czasie II Wojny światowej. Wycieczkę rozpoczynamy w Konstancinie-Jeziornej, spacerem po parku zdrojowym, w którym znajduje się tężnia solankowa zbudowana i oddana do użytku w roku 1978. Zwiedzamy ten obiekt, który jest inhalatorium na wolnym powietrzu. Następnym punktem programu wycieczki jest Góra Kalwaria.
Zamek w Janowcu
Dziedziniec zamku w Janowcu licencja GNU


Jadąc w stronę Janowca mijamy Czersk i Magnuszew miejsce związane z II wojną światową, w którym można na chwilę się zatrzymać. W Czersku udostępniono do zwiedzania ruiny gotyckiego zamku książąt mazowieckich. Zachowały się tu 3 imponujące wieże, czę_ć murów oraz ceglany most z XVIII w. W Janowcu godnym polecenia i zobaczenia jest okazały Zamek z I połowy XVI wieku i skansen. W zamku w Janowcu mieści się także Oddział Muzeum Nadwiślańskiego. Z Janowca korzystając z samochodowej przeprawy promowej przez Wisłę udajemy się do położonego po prawej stronie rzeki Kazimierza Donego perły polskiego Renesansu. W tej malowniczej miejscowo_ci warto zatrzymać się na dłużej i zorganizować sobie nocleg. Okoliczne wąwozy lessowe oraz wysoka nadwi_lańska skarpa zachęcają do pieszych wędrówek. Kazimierz Dolny jest ważnym ośrodkiem kulturalnym południowo wschodniej Polski. Odbywają tu się imprezy takie jak niezwykle malowniczy Ogólnopolski Festiwal Kapel i śpiewaków Ludowych (ostatni weekend czerwca), Festiwal Filmowy i Artystyczny (sierpień), oraz szereg wystaw i wernisaży. W miasteczku często goszczą znane postacie polskiego kina i polskiej estrady. Jadąc z powrotem w Kierunku Warszawy warto zwiedzić w Puławach okazały zespół pałacowo-parkowy Czartoryskich wzniesiony w XVII w. oraz miejsce bitwy z Insurekcji Kościuszkowskiej w Maciejowicach.

Kazimierz Dolny Rynek w Kazimierzu Dolnym
Dariusz Cierpiał
licencja GNU


W czasie wycieczki warto zwiedzić:

  1. Konstancin-Jeziorna: Park Zdrojowy z tężnią solankową.
  2. Skolimów-Konstancin: stary młyn.
  3. Góra Kalwaria: ciekawy układ urbanistyczny z XVII w.., oparty w planie o formę krzyża łacińskiego, wytyczony na podstawie średniowiecznych planów Jerozolimy; kaplice kalwaryjskie; pomnik Piłsudskiego.
  4. Magnuszew: pomnik upamiętniający walki o Przyczółek warecko-magnuszewski, które doprowadziły do niemal całkowitego zniszczenia miejscowościl; średniowieczny układ urbanistyczny; drewniana zabudowa Rynku i głównej ulicy.
  5. Janowiec: Zabytki Janowca to Zamek wybudowany w I poł. XVI wieku przez Mikołaja Firleja i jego syna - Piotra Firleja. W zamku mieści się Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym czynne w sezonie w godz. 10-17, poza sezonem w godz. 10-15; zabytkowy zespół dworski w skład, którego wchodzą: Barokowy dwór zbudowany w latach 1760 - 1770 przez Wierzbickich, przeniesiony do Janowca z miejscowości Moniaki. Wewnątrz muzeum ekspozycja wnętrz domu ziemiańskiego, drewniany spichlerz z przełomu XVIII i XIX wieku przeniesiony z Podlodowa. Wewnątrz ekspozycja etnograficzna Stodoła z końca XIX wieku przeniesiona ze wsi Wylągi. Lamus z końca XIX wieku przeniesiony ze wsi Kurów.
  6. Kazimierz Dolny: Ciekawe obiekty: Muzeum Kamienica Celejowska - ul. Senatorska 11, Muzeum przyrodnicze w Spichlerzu Mikołaja Przybyły - ul. Puławska 54, Galeria Dzwonnica, Muzeum Sztuki Złotniczej - Rynek 19, Muzeum Klasztorne OO. Reformatorów - Klasztorna 1.
  7. Puławy: niemal wszystkie zabytki Puław znajdują się w kompleksie pałacowo-parkowym Czartoryskich, leżącym w pobliżu skarpy wiślanej, wzniesionym pierwotnie przez Lubomirskich według barokowego projektu Tylmana z Gameren w latach 1676-1679. Od tamtego czasu Park pałacowy podążał za zmianami stylu puławskiej rezydencji. W latach 1731-1736 przybrał styl francuski. W latach 1798-1806 księżna Izabela zmieniła go w ogród romantyczny w stylu angielskim, umieszczając w nim szereg budowli ogrodowych i rzeźb. W tym stanie park przetrwał do dzisiaj. Najciekawsza budowla znajdująca się w parku to świątynia Sybilli (d. świątynia Pamięci)
  8. Maciejowie: zabytki wioski to brukowany rynek z ratuszem z halami targowymi, mieszczący muzeum, pomnik Tadeusza Kościuszki, Pomnik Kosynierów.

Puławy Sybilili świątynia Sybilli w zespole pałacowo-parkowym w Puławach
Grzegorz Hałaś licencja GNU

Bibliografia:
1. Magnuszew, http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnuszew.
2. 123 Wycieczki Samochodowe, praca zbiorowa, PPKW 2007.
3. Konstancin-Jeziorna, http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstancin-Jeziorna
4. Kazimierz Dolny, ISBN 83 - 85992 - 46- 4, Prywatna Agencja Geograficzna 2002.
5. Puławy, http://pl.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%82awy.

wyjazdy kropka
wakacje kropka
wycieczki kropka
Strona główna | Wycieczki objazdowe góry | Tapety na pulpit | Reklama | Subskrypcja wyczieczki samochodowe | Kontakt
turysta kropka
© 2008 KGM. All rights reserved.
wycieczki kropka
wycieczki kropka
wycieczki kropka