Wycieczka Gdańsk : podróże po Polsce : wycieczki Kaszuby : Sopot : Zamek w Łapalicach
mp3 kropka

Wycieczki samochodem

Wycieczki Samochodowe

SERWIS Podróżujących
samochodem
Wyszukaj wycieczkę:
muzyka kropka
wycieczki kropka
 
wyjazdy separator

wycieczki kropka

Tanie Wyjazdy


O WYCIECZKACH
LISTA WYCIECZEK
   Orle gniazda Ojców
   Wycieczka Karkonosze
   Góry świętokrzyskie
   Tatry Giewont
   Zamki pomorskie
   Gdańsk, Gdynia
   Sopot, Kaszuby
   Warmia, Mazury
   Mazury, Giżycko
   Gniezno, Biskupin
   Wrocław, Srebrna góra
   Kazimierz, Janowiec
   Zamość i roztocze
   Góry Beskidzkie
   Kopalnie soli
   Bieszczady Tarnica
   Wyjazd w Sudety
   Z Karpacza w Karkonosze
   Sudety Wschodnie
   Pieniny i Szczawnica
   W Góry z Papieżem
   Marsz śledzia do Rewy
   Polskie Pielgrzymki
   Puszcza Białowieska
   Wycieczka na Słowację
   Wycieczka Chorwacja
   Francja Paryż Loara
   Budapeszt, Eger Termy
   Muzea Motoryzacji
   TOP Stoki Narciarskie
   Wycieczka Czechy
   Wycieczka militarna

CZAKRAMY MOCY
SIEDEM CUDÓW POLSKI
DARMOWE AUTOBUSY
TEST NAWIGACJI GPS
TEST MAP GPS
PORADNIK TURYSTY
BANKRUCTWO BIURA
LINKI
  . Kolekcje MP3
  
 

Wycieczka objazdowa Kaszuby - Sopot - Gdańsk - Żukowo - Kartuzy

Rodzaj: Tanie samochodowe wycieczki objazdowe.

Wycieczkę rozpoczynamy w Sopocie, w którym znajduje znane wszystkim spacerowe molo, obok którego znajduje się latarnia morska, pełniąca też funkcję wieży widokowej. Polecamy także spacer reprezentacyjną ulicą miasta tzw. Monciakiem - reprezentacyjną ulicą Sopotu, która prowadzi wprost na sopockie molo. W Sopocie godnym polecenia jest także słynny Grand Hotel i Opera Leśna. W pobliskim położonym na południowym wschodzie od Sopotu Gdańsku aż roi się od zabytków tysiącletniej historii miasta, wśród których najważniejsze to kościół mariacki, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artura i Żuraw.
Molo w Sopocie
Molo w Sopocie
licencja GNU


Na Gdańskiej starówce warto sobie zrobić zdjęcie przy fontannie neptuna a w centrum przy pomniku poległych stoczniowców.Warto tez wybrać się na półwysep Westerplatte oraz do opactwa cystersów ze słynnymi organami w Oliwie, gdzie jest też park z ogrodem zoologicznym. Z Gdańska jedziemy na zachód do Żukowa, z gotyckim zespołem poklasztornym, Norbertanek. W pobliżu znajduje się elektrownia wodna oraz rezerwat Jar Raduni. Jadą dalej na zachód docieramy do Szymborka, w okolicy którego znajduje się najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego-Wieżyca. Na jego szczycie jest platforma widokowa, z której możemy podziwiać rynnowe jeziora Kaszubskiego parku Krajobrazowego. Dojeżdżamy do Kartuz z zespołem poklasztornym Kartuzów i etnograficznym Muzeum Kaszubskim. Jest to centrum kulturalne Kaszubów, działają tu m. in. warsztaty garncarskie i hafciarskie. W pobliżu warto wybrać się do Chmielna z Muzeum Ceramiki Kaszubskiej. Jest to wieś letniskowa pięknie położona między jeziorami w samym środku Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. W niedalekich Łapalicach od lat 70-tych XX wieku budowany jest współczesny zamek o oryginalne architekturze. Budowie towarzyszą pewne trudności, mimo to, jest to jedna z największych atrakcji turystycznych okolic Kartuz. Zwiedzaniem zamku w Łapalicach kończymy wycieczkę.

Sopot krzywy dom Krzywy Dom w Sopocie
licencja GNU


W czasie wycieczki warto dłużej się zatrzymać:

  1. Sopot: Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie (tzw. Monciak) - reprezentacyjna ulica miasta, prowadząca od al. Niepodległości do pl. Zdrojowego. Jest strefą pieszą, w całości wyłączoną z ruchu samochodowego, Opera Leśna, Latarnia morska udostępniona do zwiedzania; słynne sopockie molo - najdłuższe drewniane molo w Europie (512 m); uzdrowisko z ujęciem wody solankowej tzw. Zakładzie Balneologiczny; grodzisko wczesnośredniowieczne, ul. Haffnera; "krzywy dom" z 2003, ul. Bohaterów Monte Cassino 53 .
  2. Gdańsk: miasto o tysiącletniej historii, zabytki Gdańska znajdują się na Głównym Mieście (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów) i Starym Mieście (Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny), główne znajdują się wzdłuż Drogi Królewskiej reprezentacyjnej ulicy Gdańska - Długiej. Na Głównym Mieście znajduje się również Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP.
  3. Kartuzy: Miasto leży nad czterema jeziorami zwanymi Kartuskimi, zabytki: XIV-wieczna kolegiata zakonu Kartuzów z miedzianym dachem przypominającym wieko trumny oraz zabytkowy erem z tego samego okresu - dawne mieszkanie jednego z zakonników, Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera zawierające zbiory dotyczące historii i folkloru Kaszub. Galeria "Refektarz" przy Kolegiacie, w której oprócz wystaw sztuki współczesnej odbywają się również jesienne "Zaduszki Jazzowe".
Bibliografia:
1. Sopot, http://pl.wikipedia.org/wiki/Monciak
2. Gdańsk, http://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84sk
3. Kartuzy, http://pl.wikipedia.org/wiki/Kartuzy
4. 123 Wycieczki Samochodowe, praca zbiorowa, PPKW 2007.wyjazdy kropka
wakacje kropka
wycieczki kropka
Strona główna | Wycieczki objazdowe góry | Tapety na pulpit | Reklama | Subskrypcja wyczieczki samochodowe | Kontakt
turysta kropka
© 2008 KGM. All rights reserved.
wycieczki kropka
wycieczki kropka
wycieczki kropka